Най все буде Тернопіль! — публічний цифровий архів історії міста

Ірина Максимів про самогубство тернополянина Мечислава Галєцкого (1931)

16 лютого 2018 року, 16:03

То була дуже гарна вілла. Вона містився з лівої сторони (від ставу), приблизно біля будинку №14. Там мешкав головний архітектор Тернополя (йдеться про 1930-ті роки) – пан Галєцкий (Галецький). Мій батько (Онуфрій Саїк) з ним товаришував. Вони не були аж такі колєги, але він дуже любив полювання, а татко також був мисливець. Через то, як полювання, то він з татом тримав зв’язок і всі вони трималися татка, не знаю чому.. може тому що був більше освідченим в цьому. Галєцкий всіх обрагінізовував та збирав, а вже за останнім приїжджали до нас на Нижню Подільську (сучасна вулиця Танцорова), фіакр приїжджав. Оу..які вони були вбрані.. ви би бачили. Ті чоботи, райтки, такі куртки, а на капелюхах пір’я. То все було дуже урочисто і гарно. То все готувалося, такий був плетений кошик. 

Архітектура була чудова, схожа на віллу Грабовського, де на Франка тепер бібліотека. Будинок мав колони і ше стояв цілим після війни. Ну а потім зруйнували! Москальня ж не могла того оцінити, та то ж москальня дика, то ж варвари… Там діяв штаб, той що охороняв мости по цілій області. Потім ми вже виїхали звідси, а він ще стояв. Тепер на тому місці багатоповерхівка (Броварна 21).

З паном Галєцким була сумна історія, бо його зраджувала жінка. Певно причина у гувернантці, яка дивилася за двома дітьми. А та пані собі розкошувала..там на Франка в тому будинку, що так на розі балкон є (ймовірно Франка,11).

Вони там збиралися карти грати. То мені все подруга розповіла, бо вони в межу жили. Вона собі дозволяла недозволене (дружина архітектора) як для жінки і мами. Та няня не витримала і все розказала йому. То був дуже порядний, делікатний чоловік, надзвичайно порядний. А дружина його нічим не займалася, їй тільки карти були в голові. Він працював не лише в Тернополі, але й по цілому воєводстві (області) архітектором. 

Татко мені все казав, як будеш на цвинтарі, якщо не помолишся, то хоть голову схили, як будеш проходити коло тої могили. Та могила знайоходить по алеї де похований Лучаківський і мої батьки, одразу за каплицею — справа, права доріжка від центральної. Міститься на самому розі з чорного мармуру. Там напис дуже гарний.. 

Ну от.. після того всього він застрілився. То сталося в 1931 році, ше за Польщі. Мій татко був на похороні…


Залиште відгук

Ваше ім"я:

Відгуки:

Формулы на латехе: $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$ превратится в $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$.
Для выделения используйте следующий код: [i]курсив[/i], [b]жирный[/b].
Цитату оформляйте так: [q = имя автора]цитата[/q] или [q]еще цитата[/q].
Ссылку начните с http://. Других команд или HTML-тегов здесь нет.

Сколько будет 27+1?

По темі «Відео»
По темі «Ірина Максимів»
По темі «Онуфрій Саїк»
По темі «Танцорова»
По темі «1930-ті»
По темі «1931»
По темі «Сумне»

ОСТАННІ НОВИНИ

Ще у розділі «База»

Последние комментарии на сайте