Най все буде Тернопіль! — публічний цифровий архів історії міста

Мер подарував Тернополю «Пару лелек» / 2010

28 березня 2018 року, 16:12

Мер подарував Тернополю "Пару

 Скульптурну композицію під назвою «Пара лелек» у Тернополі відкрили 29 травня. 

Майже триметрова фігура із бронзи у вигляді двох лелек, що сплелися крилами над гніздом, де лежить сповите немовля, прикрашає вхід до парку ім. Т.Шевченка, що від вул. Замкової. Цей пам'ятник – подарунок місту від родини Заставних – Романа й Оксани. Ціна композиції невідома. Мер каже, мовляв, ціну подарунка ніхто не називає.

— Ви тягніть за голубу стрічечку, — жартома пояснює мер нардепу В'ячеславу Кириленку, коли вони разом знімають біле покривало з пам'ятника. – А ми будемо розв'язувати рожеву – нам дівчинка потрібна (у мера двоє синів – прим. ред. )… 

Архітектор, киянин Сергій Лебединський повідомив, що років із два тому, випадково потрапивши у Тернопіль, закохався у наше місто. Тепер він зі своїми друзями та родиною весь час приїздить сюди на вихідні, аби відпочити і розважитися. Каже, що тут йому дуже комфортно. Відтак митець вирішив, що хоче Тернопіль чимось прикрасити. 

— Макет цього пам'ятника я й показав вашому меру, зайшовши просто у його кабінет. Він радо підтримав мою ідею, — каже пан Лебединський. – Мовляв, така композиція буде красивим символом — родини, молодості, добра та щастя.

Місце для композиції вибрали невипадково, адже поруч розташований пологовий будинок і місця, котрі облюбувала молодь. Власне, серед перших до фото біля «Парою лелек» ставали саме діти, присутні на святі, та вагітні, котрі гуляли того дня поруч. 

— Діти – найбільша цінність, і, думаю, молоді люди біля цих лелек проникатимуться відповідними думками, а невдовзі завітають у пологовий, – зауважив пан Заставний, посміхаючись. – Власне, і розписують молодят тут, поруч. Усе – компактно і зручно.

Коли запитали, як він збирається захищати скульптуру від крадіїв, мер зауважив, що найкраще оберігає пам'ятники народна любов, а не сигналізації та інше. Тож Роман Заставний сподівається, що тернополянам «Пара лелек» сподобається настільки, що вони самі про неї добре дбатимуть.

До речі, міський голова додав, що до Дня незалежності у Тернополі відкриють ще один пам’ятник – уславленій землячці Соломії Крушельницькій.

Джерело


Залиште відгук

Ваше ім"я:

Відгуки:

Формулы на латехе: $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$ превратится в $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$.
Для выделения используйте следующий код: [i]курсив[/i], [b]жирный[/b].
Цитату оформляйте так: [q = имя автора]цитата[/q] или [q]еще цитата[/q].
Ссылку начните с http://. Других команд или HTML-тегов здесь нет.

Сколько будет 32+9?

По темі «2010»

ОСТАННІ НОВИНИ

Ще у розділі «База»

Последние комментарии на сайте