Най все буде Тернопіль! — публічний цифровий архів історії міста

Чому кутківецьку гору називали Галягурою?

18 лютого 2018 року, 20:50

Нещодавно Тарас Циклиняк представив загалу унікальної якості світлину Тарнополя, зняту з Парафіяльного Костелу ще перед першою світовою війною (ф.1). Сказати, що він маючи шикарний архів фото давнього Тарнополя, був вражений її якістю, не сказати нічого. Про це говорить хоча б те, що він почав в захваті розглядати і представляти людям деталі цього знимку. Серед них і зображення палацу на Галягурі. 

По згадках, це єдина споруда, що була на цьому горбі, тому й впевнений, що це і є зображення багато оздобленого палацу Галля. Тернополяни й називали горб, де потім була встановлена телевізійна вишка, його іменем. Він, володіючи дохідним механічним млином на вул. Свято Янівській (ф.2) приблизно де зараз стоїть пам’ятник С. Бандері, довго вважався найбагатшою людино у нашому місті (ф.3).

Перша світова війна внесла свої корективи. Росіяни знищили і сам млин Галля (ф.4), і його палац. 

У нашому розпорядженні були фото руїн зруйнованого палацу (ф.5-ф.6), та уявити його повністю було не міг ніхто. І ось, завдяки унікакальному фото (ф.1), ми можемо хоч трошки побачити той палац (ф.7).

Звичайно, через велике збільшення, якість втратилась , але фотошоп дещо покращив її. На жаль, палац видно тільки загалом, деталі взагалі не проробились, але і це може стати Тернопільською сенсацією, бо раніше зображень палацу Галля взагалі не існувало.

ОЛЕКСАНДР СТОЛЯРОВ


Залиште відгук

Ваше ім"я:

Відгуки:

Формулы на латехе: $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$ превратится в $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$.
Для выделения используйте следующий код: [i]курсив[/i], [b]жирный[/b].
Цитату оформляйте так: [q = имя автора]цитата[/q] или [q]еще цитата[/q].
Ссылку начните с http://. Других команд или HTML-тегов здесь нет.

Сколько будет 20+5?

По темі «Став»
По темі «1СВ»
По темі «Загальний вид»
По темі «Млин Галля»
По темі «Руїни»

ОСТАННІ НОВИНИ

Ще у розділі «База»

Последние комментарии на сайте