Най все буде Тернопіль! — публічний цифровий архів історії міста

Тернопільські плавзасоби

16 лютого 2018 року, 15:45

Про наш флот я вже писав, та знайшлась, напевне, найдавніша світлина з катером на нашому Ставі, і в якійсь мірі повторююсь. Наш Став (ф.1) – 1955 р., тут не зразу і впізнаєш.

Його береги не дуже то й видно, як на (ф.2)- 1957 р. та цінні ці світлині тим, що на них представлені найперші наші катери.

Ходили вони, ще до організації у нас єдиного в Україні Морського клубу у місті без моря (ф.3), до появи на Ставі Морського мисливця (ф.4, ф.5), двох ПТ (ф.6, ф.7), одного СО (ф.8), який був у нас на Ставі, здається, лише один сезон і його фото також раніше не було, Героя Танцорова (ф.9) і рятувальних моторок (ф.10). 

Якщо рахувати ще скутери (ф.11), парусники: яхти, шверботи (ф.12-ф.14), — і гребні засоби: яли, і боти (ф.15),- масу човнів, які завжди можна було взяти напрокат(ф.16), і власні рибальські човни (ф.17) та ще й спортивні — байдарки, каное, серфінги… (ф.18, ф.19), в купі з катамаранами, які колись по всьому Ставі шастали (ф.20) — це буде вся наша досить значна флотилія.

Немало власних човнів було моторизовано. І човни і мотори до них – Буран, Метеор, Меркурій… вільно продавалися у магазинах спорттовари, а приватні рибальські плоскодонки люди виробляли самі.

Кажуть старші люди завжди бурчали, що раніше і вода була мокріша і сніг біліший… Побурчу і я трошки. Зараз наш флот явно занепав, ослаб і не є таким «боєздатним», як тоді, у 1950-тті чи 1960-ті роки, та й на Ставі нема того ажіотажу, тої масовості, як колись.

ОЛЕКСАНДР СТОЛЯРОВ


Залиште відгук

Ваше ім"я:

Відгуки:

Формулы на латехе: $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$ превратится в $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$.
Для выделения используйте следующий код: [i]курсив[/i], [b]жирный[/b].
Цитату оформляйте так: [q = имя автора]цитата[/q] или [q]еще цитата[/q].
Ссылку начните с http://. Других команд или HTML-тегов здесь нет.

Сколько будет 60+1?

По темі «Старий замок»
По темі «Надставна»
По темі «Став»
По темі «СРСР»

ОСТАННІ НОВИНИ

Ще у розділі «База»

Последние комментарии на сайте