Най все буде Тернопіль! — публічний цифровий архів історії міста

Мандрівка світом зеленого вбрання міста Тернополя

23 березня 2018 року, 10:53

Старий парк має площу 5,4 га. Він був закладений у 1860 році при сприянні тодішнього бургомістра В. Мандля. У кінці XIX ст. його називали «Новим Городом». Тут зростали у діжках тропічні рослини: банани, агави, пальми, кипариси, які на зиму заносили в оранжерею.

У липні 1887 р. у парку відбувалася сільськогосподарська виставка, на якій був присутній спадкоємець австрійського престолу ерцгерцог Рудольф. Виставка достовірно відтворювала культуру, спосіб життя, промисли та землеробство населення Галичини. Тривалий час у «Новому Городі» проводилися українські фестини, але у 1920 — 1939 роках польська влада забороняла це робити.

1994 року Старий парк став місцевим похованням полеглих у боях воїнів. У 1970 році тут спорудили курган Слави і меморіальний комплекс. При реконструкції парку було знесено старі дерева і кущі. Нині у парку росте майже 40 видів дерев і кущів. Особливу цінність становить ровесниця парку тополя біла, діаметром 210 см та висотою 28 м.

Найстаріше дерево Тернополя — липа, якій понад 200 років. Це єдиний живий свідок ще з Кобзаревих часів. Діаметр її стовбура 118 см. А перед входом у мерію і прокуратуру липи засохли. Очевидно, там дуже погане біополе — постійні сварки, шум, негативні емоції…

В сквері імені Т. Шевченка росте 24 види насаджень. Обабіч від фонтану у сквері ростуть два чудові дерева тиса ягідного. Це релікт третинного періоду, який пережив численні кліматичні й геологічні катаклізми. За стійкість до гниття його називають «негний-дерево», а за отруту, яка міститься в ньому, — «деревом смерті», за темну крону — «деревом смутку». Тис присвячувався богам підземного царства. Це одне із найдовговічніших дерев може рости до двох тисяч років. Відтак у тисових саркофагах ховали єгипетських фараонів. Росте це дерево дуже повільно — на 2 — 3 см за рік, називають його ще чемпіоном з тіневитривалості.

Разом з тим повітря біля дерев тиса стерильне, як в операційній. Там ніколи не літають комарі та мухи, оскільки хвойні дерева виділяють фітонциди, які вбивають комах. Відпочинок біля дерев тиса — очищення легень.

Катальпа бегонієвидна, яка росте на зупинці на вулиці Гетьмана Мазепи родом із Північної Америки. Це дерево має оригінальну зовнішність — велике листя у діаметрі до 30 см схоже на слонячі вуха. А його плоди звисають довгими стручками.

Берізка форми Юнга у сквері на вул. Чорновола.

Скумпія, або перукове дерево, росте на вулиці Миру у Тернополі. Коли ж зацвітає — пізнього літа — ранньої осені — його буквально обліплюють бджоли.

Олена ЯЦИНА / tourclub.com.ua


Залиште відгук

Ваше ім"я:

Відгуки:

Формулы на латехе: $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$ превратится в $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$.
Для выделения используйте следующий код: [i]курсив[/i], [b]жирный[/b].
Цитату оформляйте так: [q = имя автора]цитата[/q] или [q]еще цитата[/q].
Ссылку начните с http://. Других команд или HTML-тегов здесь нет.

Сколько будет 60+8?

По темі «Старий парк»
По темі «Сквер Шевченка»

ОСТАННІ НОВИНИ

Ще у розділі «База»

Последние комментарии на сайте