Най все буде Тернопіль! — публічний цифровий архів історії міста

Рішення про передачу церкви Різдва Христового у власність греко-католицької громади Тернополя (1990)

14 лютого 2018 року, 19:41

„Лікарю, зцілися сам…"

Минулого вівторка перед канцелярією тернопільської Української православної церкви Різдва Христового зібралося багато людей. Вони стояли, неголосно перемовляючись, чогось чекали. Невдовзі на підвищення піднявся служитель церкви.

Звертаючись до віруючих, отець Валерій сказав: — Дорогі браття, і сестри! До цього дня наша церква була части-ною Руської православної церкви, а, по суті, підневільним храмом, служителі якого змушені були виконувати вказівки Московського патріарха. Сьогодні ми цього не хочемо. Ми хочемо мати самостійну, незалежну ні від Риму, ні від Москви церкву. Ви маєте право знати, куди йдуть ваші гроші, на що і як використовуються. Пропоную підтримати прагнення більшості православних християн вважати нашу церкву незалежною! Ми не можемо чекати, поки Москва дасть нам незалежність.

Слова отця Валерія схвально вітає більшість тих, хто слухає.

Отець Валерій пропонує вислухати думку архієпископа Тернопільсько-Кременецької єпархії Лазаря. Вже перші його слова: «Я розцінюю сьогоднішні події як розкольницькі…» тонуть у вигуках обурення. Будь-які спроби зробити ще якісь заяви не зустрічають підтримки.

Знову до народу звертаються священики православної церкви із закликами єднання, а не розбрату, з віруючими інших конфесій, покаяння, а не агресії.

Того ж дня, ввечері, рішенням міськвиконкому церква була закрита.

За роз'ясненням я звернулася до заступника голови міськвиконкому П. М. Ковча.

— Ситуація склалася серйозна, — говорить Петро Михайлович.

— По-перше, конфлікт між церковним комітетом православної церкви і архієпископом Лазарем: священики, та й більшість мирян проголосили незалежність своєї церкви, а Лазер не згоден з цим рішенням.

По-друге, цей конфлікт ускладнюється тим, що є рішення другої сесії міської Ради народних депутатів про передачу Української православної церкви Різдва Христового у власність греко-католицької громади — з усім майном, що належало їй до 1949 року. Отож, до вирішення всіх цих питань церква буде зачинена.

— Яким чином можна врахувати всі інтереси?

— Єдиним шляхом — шляхом переговорів. З передачею церкви все ясно, мусимо керуватися рішенням сесії міськради. Причому приміщення церкви буде належати греко-католикам, але віруючі інших конфесій вправі розаховувати на проведення своїх відправ за домовленістю, почергово. А от позиція архієпископа Лазаря незрозуміла: якщо церковний комітет голосує за рішення, а він виступає проти, то знову ж таки треба керуватись логікою. Древні радили: лікарю, зцілися сам…

Світлана КЛОС, кореспондент «ТВ» №22 від 19 серпня 1990 року
Матеріал Віталіка Суна (Конько)


Залиште відгук

Ваше ім"я:

Відгуки:

Формулы на латехе: $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$ превратится в $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$.
Для выделения используйте следующий код: [i]курсив[/i], [b]жирный[/b].
Цитату оформляйте так: [q = имя автора]цитата[/q] или [q]еще цитата[/q].
Ссылку начните с http://. Других команд или HTML-тегов здесь нет.

Сколько будет 66+6?

По темі «Публікації»
По темі «Середня церква»
По темі «1990»

ОСТАННІ НОВИНИ

Ще у розділі «База»

Последние комментарии на сайте