Най все буде Тернопіль! — публічний цифровий архів історії міста

Тернопіль у довоєнних газетах

1 березня 2018 року, 10:24

На ярмарку

Середпісний ярмарок, о! як він відрізняється від колишніх, невстидливою, як колись, сучасністю стількох підслуховувачів. Словом, такої загальної радості я давно не бачив. Не обійшлося, очевидно, без невеликої бесіди. Бігали рясні тости за все і за всіх, що нам сьогодні миле і бажане, що вартує поваги і учти і все те згідно, єдино, без різниці: жид, жовнір, шляхтич, селянин, всі були представлені і разом запивали тости на знак згоди і братерства. Музика арфісток і скрипок награвала народні мазурки і улюблені пісні.

Все було би добре, якби ще можна було би запобігти всяким фальшивим звісткам і тлумаченням, які з нагоди нових змін, і віддалених місцях виникали. 

Dziennik Narodowy №10, 4 квітня 1848 р

Гріхи ксьондза Ковальського

Ксьондза Ковальського оскаржено, що 28.01 зневірював неправдивими висновками жовнірів, офіцерів, урядників, адвокатів, лікарів і їхніх жінок, закликав і заохочував нижчі верстви тутешнього суспільства до неприязні проти вивчених інших верств і станів. 

Dziennik Polski №83, 12 квітня 1877 р.

Ксьондз Якуб Ковальський нападав у проповіді на австрійських офіцерів за їх спосіб життя (карти, п’янство, борделі). Ображені офіцери подали на нього скаргу до суду… із 232 свідків, представлених обороною, ксьондз Ковальський вибрав 30, а суд відкинув 20. На запитання: “Чи провокував безлад?” 12 присяжних суддів (серед них 3 жидів) відповіло “Ні”. “Чи образив офіцерів?” 4 — так, 8 — ні. Ксьондза Ковальського було помилувано… Diariusz Kolegium O.O.Jezuitow w Tarnopolu — r. 1877)

З приводу роботи жидівських магазинів

З приводу замикання яток в шабас і жидівські свята, староство накладало на різників, якими тут є виключно жиди, довший час відчутні, однак безуспішні, штрафи. Врешті було залагоджено справу мирним шляхом. Різники зобов’язалися у чотирьох магазинах продавати завжди, зате решта має бути закрита. 

Slowo Polskie № 181, 16 квітня 1904 р.

Кара за порушення

За перевищення цінників споживчих товарів, повітове староство покарало поміж інших Титуса Яримовича на 20 злотих або на два дні арешту, Беньяміна Бєна на 30 злотих або на три дні арешту і Юзефа Бінберґа на 100 злотих або на 10 днів арешту. 

Glos Polski № 15, 14 квітня 1929 р.

Крадіжки

15.IV.1936 р. невідомі умільці вломилися до помешкання професора др. Т.Ляденберґера на вулиці Бродзінського, звідки забрали хутро і деяку готівку. У цей же час обікрадено також Ґардецьку, яка займає помешкання у цьому самому будинку. 

Glos Polski №16, 19 квітня 1936 р.

Землетрус

Землетрус був відчутний у Тернополі 29.ІІІ.1934 р. між 21.10. і 21.15. год. 

Glos Polski №14, 8 кві Тернопіль у старих газетахТернопіль у старих газетах 1934 р.

Тернопільські музики

…коли пишемо про Оґрудки, додамо ще і те, що прогулянку по них уприємнює гостям молода Музика Пожежної Охорони. Музика ця викликана до життя чарівним умінням свого керівника п. Кніппля, і твориться виключно ремісниками, яким ніколи і не снилося музикувати. Після півтора року науки, при кількократних пробах показали такі результати, що незабаром будуть вважатися одними із найліпших міських музик. 

Gazeta Narodowa № 79, 6 квітня 1882 р.

Джерело - Блог a-ingwar


Залиште відгук

Ваше ім"я:

Відгуки:

Формулы на латехе: $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$ превратится в $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$.
Для выделения используйте следующий код: [i]курсив[/i], [b]жирный[/b].
Цитату оформляйте так: [q = имя автора]цитата[/q] или [q]еще цитата[/q].
Ссылку начните с http://. Других команд или HTML-тегов здесь нет.

Сколько будет 35+9?

По темі «Музика»
По темі «1882»
По темі «Махабунди»
По темі «15 кві»
По темі «1904»
По темі «1934»
По темі «1929»
По темі «Довоєнна преса»
По темі «14 кві»

ОСТАННІ НОВИНИ

Ще у розділі «База»

Последние комментарии на сайте