Най все буде Тернопіль! — публічний цифровий архів історії міста

Міщанське брацтво в Тернополі (1931)

26 лютого 2018 року, 12:26

З нагоди 40-ліття існування (1891-1931) «Міщанське Брацтво» в Тернополі видало історичний нарис, який написав вчитель гімназії Павло Дяків. Фотокопію надав Володимир Мороз. 

На вступі до цеї дрібної записки, яка – попри свій інформаційний характер для сучасників – має на ціли збереження для дальших поколінь бодай деяких фактичних даних історії заснування і перших літ діяльності товариства «Міщанське брацтво» в Тернополі, вважаю своїм обов’язковом висловити подяку старшим громадянам міста: Вп. о. крилошанинови Володимирови Громницькому, п.Антонови Кучеришці та ін., які своїми інформаціями помогли мені при складанні цеї записки. Рівно ж дякую Хвальному Виділові Товариства, який не жалів трудів і часу та відбув зі мною декілька своїх спеціяльних засідань і своїм заінтересуванням до справи був для мене безпосереднім імпульсом і найкращою заохотою до написання цієї книжечки.

В записці можут бути деякі дрібні помилки, головно щодо поодиноких осіб та їх ролі у громадському житті Тернополя. Тому я заздалегідь прошу вибачення у тих людий, а рівночасно прошу рівнож справлення моїх мимовільних помилок та подобання блищих інформацій в тій чи інші справі, що торкається історичного життя-буття нашого тернопільського міщанства.

Тернопіль, у грудні 1931 / П.Дяків

Читати…


Залиште відгук

Ваше ім"я:

Відгуки:

Формулы на латехе: $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$ превратится в $$f(x) = x^2-\sqrt{x}$$.
Для выделения используйте следующий код: [i]курсив[/i], [b]жирный[/b].
Цитату оформляйте так: [q = имя автора]цитата[/q] или [q]еще цитата[/q].
Ссылку начните с http://. Других команд или HTML-тегов здесь нет.

Сколько будет 44+9?

По темі «1931»
По темі «Книги»
По темі «Українською»

ОСТАННІ НОВИНИ

Ще у розділі «База»

Последние комментарии на сайте